Sedef Güler cinayetinde yeni detaylar ortaya çıktı Cesedi yok ettiler ama bir şeyi evde unuttular

İstanbul Büyükçekmece’de denizde cesedi bulunan 24 yaşındaki Sedef Güler’in ölümüyle ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. İstanbul Büyükçekmece’de 07 Haziran 2024 günü denizde elleri ve kolları bağlandıktan sonra halıya zincirlenmiş uçlarına da denize batması için 10 kiloluk dambıl bağlı olan bir ceset gören balıkçılar devriye görevi yapan sahil güvenlik ekiplerine durumu bildirdi.

SAHİL GÜVENLİK POLİSE HABER VERDİ

Sahil güvenlik ekiplerinin durumu polise bildirmesinin ardından olay yerine Büyükçekmece İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ve Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri sevk edildi. Denizden cesedi çıkarılan kadının üzerinde ise kimlik çıkmamış ve yüzü tanınmayacak haldeydi.

ÖNCE EV BULUNDU

Bir yandan güvenlik kamera kayıtlarını inceleyen polis ekipleri, halı temizleme şirketini buldu. Halının resmi gösterilen halı yıkama yetkilisi bu halının emlakçı Zafer B. tarafından Beylikdüz’ünde verilen adresteki bir evden aldıklarını söyledi. Bunun üzerine emlakçı Zafer B’ye ulaştı. Emlakçı Zafer B., kendisine gösterilen halıyı yaklaşık bir ay önce Beylikdüzü’nde kiraya vermeden halıları temizlettiği daireye ait oludğunu söyledi.

GENÇ KIZIN ÇANTASI VE KİMLİĞİ BULUNDU

Zafer B.nin verdiği bilgiye göre, daireyi bir ay önce Fırat B. adlı birine kiralık olarak vermişti. Adrese giden polis ekipleri, evde kimseyi bulamadı. İçeri giren polis ekipleri, olayın kilit delilleriyle karşılaştı. Evde halı yoktu. Ve evde Sedef Güler’in çantası buldu. İçinde ise kimlik kartı , banka kartları ve özel eşyalar bulunuyordu. Bu polis için çok önemliydi. Ayrıca evde ceset için daha önce hazırlık yapılmış boş valizde bulundu. Evde ise yapılan Luminol çalışmada, genç kıza ait DNA bulguları bulundu.

OLAY ÇÖZÜLDÜ

Filmleri aratmayan bir çalışmayla kısa sürede delilleri toplayan polis ekipleri, Bayrampaşa’da olduğu belirlenen 53 yaşındaki Fırat Baykara gözaltına alındı. Ardından genç kızın en son görüştüğü Onur Ö. adlı bir kişide gözaltına alındı. Elde edilen güvenlik kamera kayıtlarında da Sedef Güler’in, 5 Haziran gecesinin ilk saatlerinde Yavuz G. ile birlikte eve giderken görüntülere ulaşıldı. Bu görüntülerden 12 saat sonra Fırat B.’de eve giderken görüntülendi.

CESEDİ ATMAK İÇİN FARKLI PLANLAR YAPMIŞLAR

Elde edilen iddialara göre şüpheliler genç kızın ölümünden sonra, cesedi önce valize koyup atmak istedi. Evde bulunan valizin bulunuş şeklide bunu gösteriyordu. Ancak daha sonra halıya sarıp dambılla bağlayan şüpheliler, cesedi araçla taşıdı. Mimar Sinan Köprüsü’nde cesedi atan şüpheliler daha sonra ikinci kez aynı olay yerine gelerek cesedin batıp batmadığını kontrol etti.

“BENİ CESEDİ YOK ETMEYE YARDIM ETMEM İÇİN SİLAHLA TEHDİT ETTİ”

Cinayet Büro Amirliğinde yapılan sorguda olayı anlatan Fırat B., olay sırasında kendi evinde olmadığını arkadaşının telefonu üzerine eve gittiğini söyleyerek “Ben gittiğimde kız ölmüştü. Arkadaşım Yavuz, silahla tehdit edip cesedi yok etmek için yardım etmemi istedi. Cesetten nasıl kurtulacağımızı konuşarak plan yaptık. Nalburdan zincir aldık. Cesedi battaniyeye koyup, üzerine ağırlık yapması için zincir sardık. Evde bulduğumuz bir dambılı da zincire bağladık. Sonra otomobile koyarak gidip köprüden aşağı attık” dedi.

ARABA BULUNDU

Yavuz Güngör’ün kullandığı araçta bulundu. Araçta yapılan incelemede genç kıza ait kan damlası bulundu. Ayrıca yapılan çalışmalarda Sedef Güler ile olayın asıl şüphelisi olan 53 yaşındaki Yavuz G.’nin kızının arkadaş oldukları iddia edildi. Olayla ilgili Fırat Baykara tutuklanırken, Onur Ö.,ise Adli Kontrol Şartıyla serbest kaldı. Olayla ilgili Yavuz Güngör aranıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x